WHMCS فارسی

دموی آنلاین

آموزش ایجاد مرکز آموزش مؤثر : انتخاب محتوای خود قسمت دوم

ایجاد یک پایگاه دانش مؤثر 2: انتخاب محتوای خود

یک پایگاه دانش فقط به اندازه محتوای موجود در آن خوب است و اینکه آیا آن محتوا «خوب» است به عوامل مختلفی بستگی دارد. قسمت اول این مجموعه به مبانی پایگاه های دانش و نحوه استفاده از آنها در WHMCS پرداخت. ( اینجا را بررسی کنید .) در این قسمت، ما برای انتخاب مقالاتی که می خواهید ایجاد کنید و اجتناب از برخی از دام ها در این مسیر کمک می کنیم.

مهمترین تصمیمی که برای هر پایگاه دانش گرفته می شود محتوای آن است. آیا محتوای مورد نیاز برای مشکلات رایج اضافه می شود، یا آن را به طور کامل با همه چیزهایی که یک مشتری جدید برای شروع نیاز دارد پر می کنید؟ آیا مشتریان شما تازه کار هستند، آیا مخاطبان با فناوری بالاتر را تامین می کنید، یا ترکیبی است… و این برای فرضیاتی که در مورد دانش موجود می کنید چه معنایی دارد؟ تا چه اندازه می خواهید اطلاعاتی را که ممکن است بعداً مسئول آنها باشید، با جزئیات بیان کنید؟ لازم نیست قوانین مشخصی برای همه این موارد داشته باشید، اما ایده خوبی است که قبل از شروع به یک جهت کلی که در حال حرکت به آن هستید، داشته باشید.

پیدا کردن محتوای خوب

وقتی روی یک پایگاه دانش جدید شروع می کنید، ایده خوبی است که با کمی برنامه ریزی شروع کنید. فهرستی از محتوایی که می خواهید فورا داشته باشید تهیه کنید.

وقتی تصمیم می‌گیرید کدام مقاله‌ها را اضافه کنید، به رایج‌ترین سؤالات و مسائل پشتیبانی خود نگاه کنید. اگر مکرراً در حال توضیح خط‌مشی‌های بازپرداخت یا نحوه خرید دسترسی پوسته هستید، مقالات مربوط به آن وظایف مفید خواهند بود. اگر دو بار به مشتری گفته اید، احتمالاً باید دوباره آن را بگویید.


اینجا هم می‌توانید «تقلب» کنید. اگر این یک سؤال متداول است، احتمالاً ده‌ها تنوع در پاسخ قبلاً به عنوان پاسخ در سیستم بلیط پشتیبانی خود نوشته شده‌اید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن ها را بیابید و قبلاً اولین پیش نویس ها را دارید که فقط به کمی جلا دادن نیاز دارند.

به این فکر کنید که مشتریان شما هنگام خرید محصولات شما چه کاری می توانند انجام دهند. ده کاری که مشتریان شما پس از خرید این بسته میزبانی بیشتر انجام می دهند چیست؟ وقتی آنها این افزونه را در ترکیب با این محصول خریداری می کنند چطور؟ و چه تعاملاتی با شما خواهند داشت، مانند تمدید یا پرداخت فاکتور؟

همچنین ممکن است بخواهید به فعالیت هایی که می خواهید تشویق کنید نگاه کنید. اگر می‌خواهید یک ارتقاء جدید را تبلیغ کنید، مطمئن شوید که مقالاتی در مورد نحوه دریافت ارتقاء و کارهایی که باید با آن انجام دهید دارید. به عنوان مثال، اگر به تازگی IDN هایی را به پیشنهادات ثبت دامنه خود اضافه کرده اید، مطمئن شوید که یک مقاله پایگاه دانش در مورد ثبت دامنه بین المللی شده دارید که توضیح می دهد که چیست. حتی بهتر است اگر ارتقاء یک مشکل رایج را حل کند: فقط مقاله ای در مورد کاهش استفاده از فضای دیسک ارائه ندهید، در حالی که می توانید بخشی را در مورد خرید سهمیه ارتقا یافته نیز بگنجانید.

چه چیزی را رد کنیم

از مقالاتی که ممکن است بعداً مشکلاتی ایجاد کنند یا به نگهداری زیادی نیاز دارند صرف نظر کنید. به عنوان مثال، سی پنل اسناد جامعی در سایت خود دارد. از آنجایی که آنها از قبل آن اسناد را حفظ می کنند، ممکن است بخواهید از تکرار آن صرفنظر کنید، مگر اینکه چیزی را اضافه کنید که مخصوص خدمات شرکت شما باشد یا منبعی برای چندین پنل کنترل ایجاد کنید. با این حال، اگر می‌خواهید کمک بیشتری ارائه کنید، صفحه‌ای از پیوندها به اسنادی که بیشتر به آنها منتقل می‌کنید می‌تواند یک افزونه عالی برای پایگاه دانش باشد.


همچنین بهتر است از مقالاتی درباره راه‌حل‌های پیچیده یا سفارشی‌سازی‌هایی که ترجیح می‌دهید مشتریان بی‌تجربه خودشان آن‌ها را امتحان نکنند، صرفنظر کنید. ممکن است مشتریانی را وسوسه کند که در غیر این صورت آن را امتحان نمی کردند. (آن منابع را برای مقالات داخلی که فقط کارکنان می توانند ببینند ذخیره کنید یا آنها را به طور خصوصی برای کاربران باتجربه ارسال کنید.) به کارهایی که خواننده می تواند با استفاده از خدمات شما انجام دهد نیز پایبند باشید. توصیف چیزهایی که واقعاً نمی توانید ارائه دهید مفید نیست.

تفرقه بینداز و حکومت کن

هنگامی که دانستید چه محتوایی را می خواهید ایجاد کنید، می توانید شروع به برش آن در مقالات جداگانه کنید. روشی که محتوای خود را تقسیم می کنید در ارسال لینک به مشتریان اهمیت دارد، بنابراین ارزش کمی تامل دارد.

به طور معمول، یک مقاله خوب باید یک موضوع یا یک کار را پوشش دهد . مقاله های موضوعی چیزی را توضیح می دهند، مانند توصیف مفاهیم و اصطلاحات مختلف در ثبت دامنه یا تشریح خط مشی های شما برای بازپرداخت. مقالات Task به شما دستورالعمل هایی برای دستیابی به یک هدف خاص مانند ایجاد پایگاه داده یا نصب وردپرس می دهند.

هنگامی که می نویسید، رعایت یک طرح کلی یا قالب اولیه مفید است. برای موضوعات، موضوع را معرفی کنید، توضیح دهید که برای چه مواردی استفاده می شود، و سپس به جزئیات، اصطلاحات و مفاهیم آن بپردازید. به یاد داشته باشید که از آنجایی که خواننده شما موضوع را نمی‌داند، احتمالاً اصطلاحات را نمی‌داند، بنابراین به محض مطرح شدن آنها را تعریف کنید. مطمئن شوید که موضوعات را با یک فراخوان برای اقدام کامل کنید، خواه اطلاعات بیشتری برای خواندن باشد یا کاری که می‌خواهند برای شروع استفاده از آنچه توضیح داده شد انجام دهند.


برای وظایف، با پاسخ به این سؤالات باز کنید:

  • این تکلیف چیست؟
  • چه کسی باید آن را اجرا کند؟
  • چه زمانی باید آن را اجرا کنند؟
  • چرا باید این کار را بکنند؟
  • آنها باید مراقب چه چیزی باشند؟

سپس، از بقیه سند استفاده کنید تا مشخص کنید که چگونه کار را انجام می دهند و برای انجام آن کجا می روند. درست مانند موضوعات، می‌خواهید با یک فراخوان به عمل پایان دهید، که معمولاً خواننده را به سمت کار منطقی بعدی هدایت می‌کند.

قابل استفاده نگه داشتن محتوا

هر زمان که پیوند مقاله ای را برای شخصی ارسال می کنید، می خواهید مطمئن شوید که او به راحتی دقیقاً همان چیزی را که به دنبالش است، بدون نیاز به بررسی چیز دیگری پیدا می کند. این را در نظر داشته باشید در حالی که محتوای خود را توسعه می دهید و مقالات شما برای پیوندهای روزمره بسیار مفیدتر خواهند بود.

به طور کلی، این به معنای پاسخ به یک سوال اصلی برای هر مقاله است. به عنوان مثال، “چگونه پهنای باند خود را ارتقا دهم؟” ممکن است یک مقاله عالی باشد، و شما می توانید هر زمان که نیاز به پاسخ به آن سوال داشتید از آن مقاله استفاده کنید.

تقسیم مقالات به کارها و موضوعات به شما کمک می کند تا میزان سرمایه گذاری خود را نیز در یک مقاله مشخص کنید. اگر کار را به طور کامل شرح داده باشید، آن مقاله نحوه انجام شده است و احتمالاً نمی خواهید چیزهای دیگری جز عیب یابی و پیوندها اضافه کنید. اگر همه چیز را در موضوع اصلی خود برای یک مقاله موضوعی توضیح داده اید، هر چیز دیگری که ممکن است ظاهر شود، شاید در مورد موضوعات مرتبط، ممکن است برای مقاله خودش مناسب تر باشد. البته، WHMCS مقدار محتوای پایگاه دانشی را که می‌توانید ایجاد کنید محدود نمی‌کند، بنابراین در صورت نیاز همیشه جایی برای مقالات بیشتر وجود دارد.

پیشنهادات عالی مقاله پایگاه دانش WHMCS را نیز در نظر داشته باشید. مشتری شما پیشنهاداتی را بر اساس آنچه تایپ می کند می بیند و WHMCS آن کلمات کلیدی را بر اساس متن واقعی در مقالات شما می کشد.


مطمئن شوید که کلمات کلیدی خوبی را درج کرده اید و عناوین و اولین جملات خود را در هر صفحه زیر نظر داشته باشید تا مطمئن شوید مشتریان شما می توانند آنچه را که به دنبال آن هستند بیابند. مقاله ای در مورد ایجاد لیست های پستی مفید نیست اگر آنچه را پوشش می دهد از پیش نمایش واضح نباشد.

بعدی

شما فهرستی از محتوا دارید و می دانید که آن چیزی است که می خواهید. قسمت بعدی این مجموعه به شما در مهم ترین بخش کمک می کند: نوشتن مقالات واقعی خود. شما می دانید که چه چیزی را می خواهید به خوانندگان خود منتقل کنید، اما هنوز چیزهایی وجود دارد که می تواند شما را غافلگیر کند و کارهای بیشتری می توانید انجام دهید تا زمان را به خوبی سپری کنید. هر چند نگران نباشید؛ نکات و ترفندهایی برای کمک به جمع آوری همه اینها وجود دارد.

به اشتراک گذاری:

Twitter
WhatsApp
Email
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

تخفیف ویژه WHMCS
انتشار آخرین نسخه

جدیدترین اخبار و مقالات

مطالب مرتبط

بروزرسانی امنیتی WHMCS

به روز رسانی امنیتی 2023-06-20

یک مشکل مهم ادعای پرداخت و یک مشکل امنیتی XSS شناسایی شده است که همه نسخه‌های WHMCS را تحت تأثیر قرار می‌دهد. ما نسخه‌های جدیدی