WHMCS فارسی

دموی آنلاین

ایجاد یک محیط توسعه و آزمایش

ایجاد یک محیط توسعه و آزمایش

برای محافظت از نصب، داده‌ها و سفارشی‌سازی‌های خود، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که قبل از ارتقا WHMCS یک محیط آزمایش و توسعه راه‌اندازی کنید. ایجاد یک محیط آزمایش و توسعه به شما این امکان را می دهد که تمام سفارشی سازی های خود را در نسخه جدید بدون دست زدن به سیستم های تولید خود تأیید کنید. همچنین هر زمان که ماژول‌ها، تم‌ها یا سایر سفارشی‌سازی‌ها را برای WHMCS می‌نویسید، مفید است. شما قادر خواهید بود هر مشکلی را به سرعت بیابید، بدون اینکه خطری که مشتریان شما ابتدا آن‌ها را پیدا کنند.

همیشه ایده خوبی است که این کار را قبل از ارتقای سیستم تولید خود انجام دهید. صرف نظر از سطح سفارشی‌سازی نصب، باید حتماً مراحل اولیه مانند ایجاد یک نسخه پشتیبان کامل و بررسی یادداشت‌های انتشار ما را برای تغییرات انجام دهید.

راه اندازی شود

محیط آزمایش و توسعه شما باید همان الزامات سیستمی را که برای نصب تولید نیاز دارید برآورده کند. برای دقیق ترین آزمایش، این باید با تنظیمات تولید شما یکسان باشد. کاربران باتجربه یا “قدرت” نیز می توانند همه این کارها را به صورت محلی انجام دهند، تا زمانی که الزامات برآورده شوند. اگر از قبل در این نوع محیط توسعه راحت هستید، نصب محلی می‌تواند سریع‌تر و آسان‌تر کار کند.

قبل از ادامه، مطمئن شوید که با خدمات مشتری WHMCS تماس بگیریدبرای دریافت مجوز توسعه حتی تاسیسات محلی بدون مجوز WHMCS کار نخواهند کرد. برای هر مجوز فعالی که مستقیماً از whmcs.com خریداری می کنید، می توانید یک مجوز توسعه رایگان دریافت کنید. اگر مجوز WHMCS خود را از طریق یک فروشنده (به عنوان مثال، ارائه دهنده میزبانی وب خود) خریداری می کنید، باید مجوز را خریداری کنید .

همه افزونه‌های مجوز پولی شما نیز با مجوز توسعه مرتبط (به استثنای گفتگوی زنده) در دسترس خواهند بود. نصب‌هایی که از این نوع مجوز استفاده می‌کنند باید خصوصی باشند و در صورت دسترسی، خطای ممنوعه یا درخواست ورود به سیستم را برگردانند.

نصب WHMCS خود را کپی کنید

برای دقیق ترین نتایج، نصبی را آزمایش کنید که مشابه نصب تولید فعلی شما باشد. این کار به شما اطمینان می دهد که با همان داده ها و پیکربندی کار می کنید و به شما کمک می کند تا جزئیات کوچکی را که در غیر این صورت ممکن است نادیده گرفته شوند، پیدا کنید. چندین روش برای کپی کردن نصب شما وجود دارد.

اگر از cPanel استفاده می کنید، به راحتی می توانید نصب WHMCS خود را در رابط مدیریت فایل کپی کنید . فقط وارد cPanel شوید و به Files >> File Manager بروید . پوشه را برای نصب تولید خود انتخاب کنید و روی Copy کلیک کنید . سپس، مکان جدید را وارد کنید، که باید محل نصب توسعه شما باشد.


داده‌هایی که WHMCS روی آنها کار می‌کند می‌تواند به اندازه خود نصب برای این فرآیند مهم باشد، بنابراین باید تکرار شود. این به معنای ایجاد یک پایگاه داده دوم، صادرات پایگاه داده موجود و سپس وارد کردن آن به پایگاه داده جدید است. مانند تکرار نصب، راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد.

به عنوان مثال، اگر از cPanel استفاده می کنید، می توانید از رابط MySQL Databases برای ایجاد پایگاه داده جدید استفاده کنید و سپس از phpMyAdmin برای صادرات داده های موجود و وارد کردن آنها به پایگاه داده جدید خود استفاده کنید .


در حالی که این وظایف را انجام می دهید، مطمئن شوید که دایرکتوری نصب آزمایشی جدید خود را با رمز عبور محافظت می کنید. در سی پنل، می توانید این کار را در Files >> Directory Privacy انجام دهید. این تضمین می کند که شما همچنان به الزامات مجوز توسعه دهنده خود ادامه می دهید.

به روز رسانی کنید

برای ایجاد یک محیط تست عملکردی باید چند به روز رسانی انجام دهید. مطمئن شوید که URL سیستم را در برگه عمومی در تنظیمات > تنظیمات سیستم > تنظیمات عمومی به روز کنید تا از URL محیط آزمایشی جدید استفاده کنید. اگر هنوز نمی توانید به نصب برای انجام آن در رابط دسترسی داشته باشید، می توانید از این دستور MySQL استفاده کنید یا مقدار را به صورت دستی در phpMyAdmin به روز کنید:

UPDATE `tblconfiguration` SET value ='https://www.example.com/whmcs/' WHERE setting='SystemURL';

برای جلوگیری از ارسال نامه آزمایشی از نصب برنامه توسعه خود به مشتریان واقعی خود، توصیه می کنیم از یک خدماتی مانند Mailtrap.io . می تواند ایمیل های خروجی را بگیرد و اطمینان حاصل کند که به گیرندگان واقعی تحویل داده نمی شوند. همچنین ممکن است بخواهید دروازه‌های پرداخت و ثبت‌کننده‌های دامنه خود را در حالت آزمایشی تنظیم کنید و ارتباط خود را با سرورهای تولیدی خود قطع کنید.

اگر از فرآیندهای بالا منحرف شده اید، ممکن است لازم باشد هر گونه سفارشی سازی را در سیستم خود بررسی کنید یا دوباره اعمال کنید. این شامل فایل‌هایی است که منتقل کرده‌اید یا سفارشی‌سازی کرده‌اید، تم‌های سفارشی، ماژول‌ها و سایر مواردی که ممکن است هنگام نصب کپی شده به حالت پیش‌فرض خود برگردند.

تست نسخه جدید

هنگامی که نصب تولید خود را کپی کردید و تأیید کردید که همه چیز طبق انتظار کار می کند، زمان ارتقاء WHMCS فرا رسیده است. توصیه می کنیم برای این کار از به روز رسانی خودکار استفاده کنید ، زیرا این فرآیند را برای شما ساده می کند. در اینجا می‌توانید درباره ارتقا به WHMCS 8.0 اطلاعات بیشتری کسب کنید .

پس از ارتقا، از طریق WHMCS بروید و تمام ویژگی ها و عملکردهایی را که بیشتر استفاده می کنید، اعمال کنید. هر دو بخش مشتری و مدیریت را بررسی کنید و مطمئن شوید که چندین سفارش برای محصولات مختلف خود ارسال کرده اید. این سفارش‌های آزمایشی را در هر مرحله از فرآیند، از جمله علامت‌گذاری آنها به‌عنوان پولی و اطمینان از تهیه صحیح، طی کنید.

البته، شما باید توجه ویژه ای به سفارشی سازی ها و عملکرد آنها داشته باشید. پیکربندی مانیتورینگ >به شما در مورد هر گونه مشکل یا ناسازگاری هشدار می دهد. ایمیل Cron Job Activity Report تأیید می کند که آیا وظایف اتوماسیون شما موفقیت آمیز است یا خیر.

هنگامی که از نتایج راضی بودید، می توانید به ارتقاء نصب تولید خود ادامه دهید. و به یاد داشته باشید، در صورت بروز مشکل، همیشه می توانید با ما تماس بگیرید .

به اشتراک گذاری:

Twitter
WhatsApp
Email
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

تخفیف ویژه WHMCS
انتشار آخرین نسخه

جدیدترین اخبار و مقالات

مطالب مرتبط

بروزرسانی امنیتی WHMCS

به روز رسانی امنیتی 2023-06-20

یک مشکل مهم ادعای پرداخت و یک مشکل امنیتی XSS شناسایی شده است که همه نسخه‌های WHMCS را تحت تأثیر قرار می‌دهد. ما نسخه‌های جدیدی