WHMCS فارسی

دموی آنلاین

شخصی سازی گزارش های WHMCS

سفارشی سازی گزارش های WHMCS

نصب WHMCS شما دارای اطلاعات ارزشمندی در مورد فروش، مشتریان و کسب و کار شما به عنوان یک کل است. بنابراین، داشتن توانایی مشاهده و درک این داده ها برای رشد کسب و کار شما حیاتی است. گزارش‌های موجود در ناحیه مدیریت WHMCS می‌توانند به شما در این امر کمک کنند، با ده‌ها گزارش از پیش ساخته شده با نصب اولیه شما. WHMCS قدرت بیشتری را با اجازه دادن به شما برای سفارشی کردن گزارش‌ها ارائه می‌کند، که ایجاد برخی از آنها به دانش برنامه‌نویسی کمی نیاز دارد.

گزارش ها در WHMCS

می‌توانید با رفتن به گزارش‌ها در بخش مدیریت به گزارش‌های WHMCS دسترسی پیدا کنید . گزارش هایی که در اینجا خواهید یافت بر اساس نوع گروه بندی می شوند: عمومی، صورتحساب، درآمد، مشتریان و پشتیبانی. این صفحه همچنین شامل بخش صادرات است تا به شما امکان می‌دهد انواع مختلفی از داده‌ها مانند کلاینت‌ها یا تراکنش‌ها را از نصب WHMCS خود صادر کنید.


این گزارش‌ها شامل بسیاری از اطلاعاتی است که WHMCS برای شما نگه می‌دارد، از نگاهی دقیق به درآمد شما برای هر محصول و خدمات گرفته تا آمار نحوه استفاده از تبلیغات شما.

سفارشی کردن گزارش ها

گزارش‌هایی که به‌طور پیش‌فرض با WHMCS اضافه می‌کنیم بسیار مفید هستند، اما گاهی اوقات کسب‌وکار شما به چیز متفاوتی نیاز دارد. شاید به مجموعه ای بسیار خاص از اطلاعات نیاز داشته باشید، یا شاید فقط به همان گزارش بیشتری نیاز داشته باشید.

به عنوان مثال، WHMCS با گزارش 10 مشتری برتر بر اساس درآمد ارسال می شود که برای یافتن مهم ترین مشتریان شما عالی است. برای برخی از تبلیغات، ممکن است بخواهید این لیست را گسترش دهید، شاید به این ترتیب که بتوانید آنها را به یک گروه مشتری برای مشتریان برتر خود اضافه کنید، یا به این ترتیب بتوانید از طریق تیم خدمات مشتری خود از آنها پشتیبانی بیشتری کنید. شما می توانید این کار را با ایجاد یک گزارش 25 مشتری برتر بر اساس درآمد تنها با چند مرحله کوچک انجام دهید. گزارش‌های WHMCS بدون کد ارسال می‌شوند، بنابراین کپی کردن و ویرایش آن‌ها آسان است.

از آنجایی که این نسخه جدیدی از یکی از گزارش های موجود است، اولین قدم این است که فایل گزارش را در /modules/reports/فهرست راهنمای نصب WHMCS خود پیدا کنید.


فایل گزارش 10 مشتری برتر بر اساس درآمد است top_10_clients_by_income.php. برای ایجاد گزارش جدید، آن را با نام فایل جدید (مانند top_25_clients_by_income.php) کپی کنید.

سپس با به‌روزرسانی این دو خط، گزارش را با عنوان و توضیحات جدید به‌روزرسانی کنید:

$reportdata[“title”] = “25 مشتری برتر بر اساس درآمد”;
$reportdata[“description”] = “این گزارش 25 مشتری با بالاترین درآمد خالص را بر اساس تراکنش های وارد شده در WHMCS نشان می دهد.”;

اینها در بالای گزارش نمایش داده می شوند.


کد زیر در فایل داده ها را از پایگاه داده WHMCS جمع آوری می کند، آن را پردازش می کند و نتایج را در رابط WHMCS خروجی می دهد. این گزارش سفارشی روی همان مجموعه داده‌های گزارش اصلی به همان شیوه عمل می‌کند، بنابراین اکثر کدها می‌توانند دست نخورده باقی بمانند. تنها خطی که نیاز به تنظیم دارد، خطی است که تعیین می‌کند هنگام نمایش گزارش چه تعداد رکورد برگردانده شود و خط 28 فایل را به جای 10 به عدد 25 تغییر دهید:

-> بگیر (25)

از آنجا، فقط تغییرات خود را ذخیره کنید و صفحه گزارش ها را دوباره بارگیری کنید . باید گزارش سفارشی خود را در پایین صفحه مشاهده کنید که در دسته دیگر فهرست شده است .

گزینه های بیشتر

هنگامی که با ایجاد سفارشی‌سازی‌های کوچک راحت شدید، می‌توانید به راحتی و فقط با کسب دانش PHP و SQL وارد تغییرات بزرگ‌تر شوید. با استفاده از Google Charts API می‌توانید با نمودارها و نمودارها در گزارش‌های ما کار کنید .

هیچ محدودیتی برای انواع گزارش های سفارشی که می توانید ایجاد کنید وجود ندارد. در اینجا چند ایده برای کمک به شما برای شروع وجود دارد:

  • جزئیات فروش برای یک محصول خاص.
  • محصولات خریداری شده با کد تبلیغاتی خاص.
  • اطلاعات جمعیتی مشتری، مانند کد پستی، زبان یا تاریخ ثبت نام.
  • روند ثبت دامنه یا انتقال در طول زمان.
  • پشتیبانی از زمان پاسخگویی بلیط به ازای هر کارمند.
  • ارقام فروش به ازای هر کارمند

قبل از شروع سفارشی‌سازی‌های خود، توصیه می‌کنیم گزارش‌های ارسالی را مطالعه کنید تا نحوه استفاده از سیستم گزارش‌دهی ما را بهتر درک کنید. می‌توانید درباره قالب نوشتن گزارش‌های سفارشی در مستندات ما اطلاعات بیشتری کسب کنید .

به اشتراک گذاری:

Twitter
WhatsApp
Email
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

تخفیف ویژه WHMCS
انتشار آخرین نسخه

جدیدترین اخبار و مقالات

مطالب مرتبط

WHMCS 8.9

WHMCS 8.9.0 فارسی منتشر شد

نسخه WHMCS 8.9.0 فارسی در دو نسخه نال و رسمی عرضه شد در این نسخه نزدیک به 100 درصد فایل های زبان فارسی سازی شده

WHMCS 8.9

WHMCS 8.9 منتشر شد

ما خوشحالیم که WHMCS 8.9 را برای دسترسی عمومی اعلام کنیم. این نشان دهنده پایان آزمایش پیش تولید است و WHMCS 8.9 اکنون نسخه توصیه

WHMCS 8.8

WHMCS 8.8 منتشر شد

ما خوشحالیم که WHMCS 8.8 را برای دسترسی عمومی اعلام کنیم. این نشان‌دهنده پایان آزمایش پیش‌تولید است و WHMCS 8.8 اکنون نسخه توصیه‌شده برای همه