WHMCS فارسی

دموی آنلاین

هماهنگ سازی فاکتور به موعد مقرر

هماهنگ سازی فاکتور به موعد مقرر

زمانی که تاریخ های سررسید در طول ماه می افتد می تواند تفاوت بزرگی برای کسب و کار و مشتریان شما ایجاد کند. ممکن است به دلیل یک عامل خارجی باشد، مانند یک فروشنده شخص ثالث که نیاز به پرداخت در تاریخ خاصی دارد. شاید با اختصاص یک روز در ماه برای رسیدگی به مسائل صورت‌حساب، فرآیندهای داخلی را ساده‌تر می‌کنید. شاید شما به درخواست مشتری پاسخ می دهید. به هر دلیلی، WHMCS شامل دو ویژگی است که به شما کمک می کند سررسید فاکتورهای خود را همگام کنید: صورتحساب prorata و فاکتورهای prorata.

صورتحساب پروراتاهر ماه، فاکتورهای یک محصول خاص را در روز تنظیم شده سفارشی شما در ماه ارسال می کند. این می تواند به شما کمک کند هر زمان که می خواهید و چگونه می خواهید از مشتریان خود هزینه دریافت کنید و تطبیق سررسید فروشندگان خود را با محصولات مربوطه آسان تر می کند. شما می توانید صورتحساب prorata را برای برخی یا همه محصولات خود پیکربندی کنید. احتمالاً می‌خواهید این کار را انتخابی انجام دهید و تاریخ‌های سررسید اصلی را برای محصولات یک‌بار مصرف مانند طراحی وب‌سایت یا محصولاتی که صرف‌نظر از تاریخ سفارش به همان میزان برای شما هزینه دارند، حفظ کنید. به طور مشابه، Signup Anniversary Prorata نیز فاکتورها را در یک تاریخ تعیین شده ارسال می کند، اما در این مورد تاریخ ثبت نام اصلی مشتری در WHMCS است.
می توانید از Prorata Invoicing استفاده کنیدزمانی که تاریخ سررسید محصولات را برای یک مشتری خاص تعیین می کنید. این یک فاکتور متناسب برای مشتری ایجاد می کند که برای بازه زمانی بین آخرین تاریخ سررسید فاکتور و سررسید جدید هزینه دریافت می کند.

چگونه تاریخ سررسید یک محصول خاص را تعیین کنم؟

وقتی محصولاتی را ایجاد می‌کنید، می‌توانید آنها را به‌صورت جداگانه برای صورت‌حساب متناسب پیکربندی کنید و تاریخ‌های سررسید را در یک روز خاص همگام‌سازی کنید. این بهترین روش برای همگام‌سازی سررسیدهای زمانی است که برای خدمات شخص ثالث در یک روز مشخص از ماه پرداخت می‌کنید. می‌توانید این را هنگام ایجاد یا ویرایش یک محصول در پیکربندی > تنظیمات سیستم > محصولات/سرویس‌ها

تنظیم کنید . فقط روی تب Pricing کلیک کنید ، Prorata Billing را انتخاب کنید و تاریخ Prorata را وارد کنید . WHMCS از آنجا به همه چیز رسیدگی خواهد کرد.

 

چگونه تاریخ سررسید را به عنوان تاریخ ثبت نام مشتری تعیین کنم؟

تنظیمات Prorata Billing و Prorata Date در برگه Pricing برای یک محصول گزینه کمی متفاوت را ارائه می دهند. می توانید از آنها برای صدور صورتحساب محصولات در تاریخ ثبت نام اصلی مشتری استفاده کنید. همه محصولات بدون توجه به زمان خرید در همان روز ماه تمدید می شوند. با این حال، به یاد داشته باشید که به دلیل روشی که تاریخ انقضا کار می کند، نمی توان ثبت دامنه را به نسبت تقسیم کرد. افزونه‌ها را فقط می‌توان در روز خرید تمدید کرد، زیرا WHMCS در حال حاضر prorata برای افزونه‌ها را پشتیبانی نمی‌کند.

همچنین باید Signup Anniversary Prorata را در Configuration > System Settings > General Settings در برگه Ordering فعال کنید تا این قابلیت در دسترس باشد.

چگونه می توانم تاریخ سررسید محصولات و خدمات مشتری را تغییر دهم؟

فاکتورهای Prorata می توانند چندین مورد را با یک سررسید مشترک در هر چرخه صورتحساب همگام کنند. شما می توانید آنها را با انجام اقدامات ساده در نمایه مشتری ایجاد کنید. مشتریان شما ممکن است این را راحت بدانند، به خصوص اگر با آنها کار کنید تا سررسید ماهانه آنها را با نیازهای تجاری خود هماهنگ کنید. فرآیند تغییر تاریخ سررسید می‌تواند یک صورت‌حساب متناسب برای پوشش دوره بین تاریخ(های) سررسید فعلی و تاریخ(های) سررسید جدید انتخاب شده ایجاد کند.

این در تب Summary در نمایه مشتری برای یک حساب است. در پایین صفحه، همه محصولات و خدمات آن مشتری را خواهید دید. چک باکس های مربوط به هر محصول یا خدماتی را که تاریخ سررسید تغییر می کند، علامت بزنید.

 

در گوشه سمت راست پایین، روی Show Advanced Options کلیک کنید ، آن را انتخاب کنیدتاریخ سررسید بعدی ، و Create Prorata Invoice را علامت بزنید . به عنوان مثال، اگر تاریخ سررسید بعدی را

برای دو محصولی که در حال حاضر سررسید بعدی به ترتیب در 25 آگوست و 26 سپتامبر هستند تغییر دهم ، می‌توانم تاریخ سررسید بعدی جدید را 1 اکتبر تعیین کنم. این یک فاکتور با اقلام برای 25 آگوست تا 30 سپتامبر برای یک محصول و 26 تا 30 سپتامبر برای محصول دیگر ایجاد می کند. سپس روی Apply کلیک کنید . فاکتورهای prorata جدید در برگه فاکتورهای حساب ظاهر می شوند .

 

یادت باشه

همگام‌سازی تاریخ‌های سررسید ممکن است برای همه مناسب نباشد، بنابراین، قبل از اجرای آن، مطمئن شوید که مشتریانتان چه می‌خواهند و چگونه بر کسب‌وکارتان تأثیر می‌گذارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این روش‌های همگام‌سازی سررسیدها، به مستندات ما مراجعه کنید .

به اشتراک گذاری:

Twitter
WhatsApp
Email
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

تخفیف ویژه WHMCS
انتشار آخرین نسخه

جدیدترین اخبار و مقالات

مطالب مرتبط

بروزرسانی امنیتی WHMCS

به روز رسانی امنیتی 2023-06-20

یک مشکل مهم ادعای پرداخت و یک مشکل امنیتی XSS شناسایی شده است که همه نسخه‌های WHMCS را تحت تأثیر قرار می‌دهد. ما نسخه‌های جدیدی