WHMCS فارسی

دموی آنلاین

گردش کار بهتر با وضعیت سفارش شخصی

گردش کار بهتر با وضعیت سفارش سفارشی

اگر از WHMCS استفاده می کنید، نحوه سازماندهی و خودکارسازی عملیات روزانه شما برای شما بسیار مهم است. یکی از بسیاری از ویژگی های WHMCS که می تواند در این مورد به شما کمک کند وضعیت سفارش است .

وضعیت سفارش در هر سفارش WHMCS، صرف نظر از محصول(ها) یا سرویس(های) فروخته شده ظاهر می شود. آنها می توانند به شما در پیگیری پیشرفت هر سفارش کمک کنند. کارکنان شما می توانند آنها را در سراسر WHMCS Admin Area مشاهده کنند. به همین دلیل، استفاده هوشمندانه از وضعیت های سفارش و سفارشی کردن آنها مطابق با نیازهای شما می تواند بسیار مفید باشد و به سازماندهی شما کمک کند.

وضعیت سفارش در WHMCS

هر نصب WHMCS با چهار حالت پیش‌فرض شروع می‌شود: در انتظار ، فعال ، تقلب ، و لغو شده . آنها تعیین می کنند که WHMCS چگونه وضعیت سفارش ها را مدیریت می کند و کجا نمایش داده می شود. شما نمی توانید نام این موارد را تغییر دهید، اما WHMCS به شما اجازه می دهد برخی از جنبه های نحوه مدیریت سیستم با آنها را ویرایش کنید. سیستم به طور خودکار دستورات را به این موارد تنظیم می کند.

به عنوان مثال، اگر یک ماژول حفاظت از تقلب اضافه کنید و آن سفارش را پرخطر تشخیص دهد، WHMCS به طور خودکار آن سفارش را روی وضعیت تقلب تنظیم می کند . اگر سفارشی به‌عنوان لغو شده علامت‌گذاری شود ، ادغام‌های ماژول اقدامات خاتمه را برای هر سرویس، افزونه یا دامنه انجام می‌دهند.

می‌توانید وضعیت سفارش‌ها را در فهرست سفارش‌ها یا وقتی روی «مشاهده سفارش» در برگه «محصولات/خدمات» نمایه مشتری کلیک می‌کنید، تغییر دهید . از لیست سفارش‌ها، می‌توانید وضعیت سفارش‌ها را انبوه به‌روزرسانی یا برای وضعیت سفارش خاص فیلتر کنید.

ایجاد وضعیت های سفارشی

بسته به کسب‌وکارتان، ممکن است بخواهید آن چهار حالت پیش‌فرض را با وضعیت‌های سفارشی افزایش دهید (و توصیه می‌کنیم این کار را انجام دهید!). می‌توانید هر تعداد که می‌خواهید وضعیت سفارشی را در پیکربندی > تنظیمات سیستم > وضعیت‌های سفارش اضافه کنید .

ایجاد وضعیت سفارش جدید نسبتاً ساده است. فقط فرم زیر افزودن وضعیت سفارش جدید را پر کرده و ذخیره کنید. با این کار، می‌توانید رنگ وضعیت، فهرست‌های سفارشات که شامل آن می‌شود و ترتیبی که در منوهای کشویی ظاهر می‌شود را سفارشی کنید.

هدف از وضعیت سفارش خوب باید ایجاد شفافیت در فرآیند انجام سفارش شما باشد. به همین دلیل، وضعیت سفارش سفارشی برای محصولاتی مفید است که برای تهیه یا تحویل به مراحل دستی نیاز دارند، مانند سرورهای اختصاصی یا طراحی وب سایت. آنها به کارکنان اجازه می دهند تا پیشرفت را در سفارش مشتری ببینند و پیگیری کنند.

  • برای وضعیت های سرور اختصاصی، می توانید وضعیت هایی مانند Building Server یا Software Configuration اضافه کنید .
  • برای سفارش‌های طراحی وب، وضعیت‌هایی مانند در انتظار تأیید ، طراحی در حال انجام ، یا بازبینی‌های معلق را امتحان کنید .

مهم است که توجه داشته باشید که مشتریان شما نمی‌توانند این موارد را در ناحیه مشتری ببینند، بنابراین می‌توانید بدون نگرانی در مورد مشارکت مشتری، وضعیت‌هایی را به همان اندازه که می‌خواهید ایجاد کنید. درعوض، مشتریان وضعیت محصول یا خدمات را در برگه محصولات/خدمات مشاهده خواهند کرد (این وضعیت در لیست در Clients > Products/Services در قسمت Admin نیز وجود دارد).

کارکنان شما فقط وضعیت سفارش را در بخش‌های خاصی از Admin Area مشاهده خواهند کرد. وقتی سفارش‌های جدیدی ایجاد می‌کنند یا اقداماتی را که شامل سایر وضعیت‌ها می‌شود، مانند وضعیت مشتری یا وضعیت بلیط پشتیبانی، انجام می‌دهند، این وضعیت‌ها را در ناحیه مدیریت نمی‌بینند. با این حال، زمانی که کارکنان شما می توانند وضعیت سفارش ها را ببینند، همه آنها در یک لیست قرار می گیرند، بنابراین مطمئن شوید که نام وضعیت شما کاربرد آنها را مشخص می کند.

مراحل بعدی

وضعیت سفارش می تواند در طیف گسترده ای از سناریوها مفید باشد. سیستم وضعیتی که بیشتر به شما کمک می کند به ویژگی های کسب و کار و محصولات شما بستگی دارد.

توصیه می کنیم قبل از شروع ایجاد وضعیت، کمی به نیازهای خود فکر کنید. به لیست محصولات خود، گردش کار کارکنان خود، و هر وضعیت سفارش موجود که به نظر می رسد مانند “گلوگاه” نگاه کنید. هنگامی که نقاطی را پیدا کردید که به آن فشار اضافی در طول فرآیند نیاز دارند، طراحی سیستمی که برای شما کار می کند آسان است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت سفارش در WHMCS، مطمئن شوید که وضعیت سفارش و مستندات مدیریت سفارش ما را مشاهده کنید .

به اشتراک گذاری:

Twitter
WhatsApp
Email
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

تخفیف ویژه WHMCS
انتشار آخرین نسخه

جدیدترین اخبار و مقالات

مطالب مرتبط

بروزرسانی امنیتی WHMCS

به روز رسانی امنیتی 2023-06-20

یک مشکل مهم ادعای پرداخت و یک مشکل امنیتی XSS شناسایی شده است که همه نسخه‌های WHMCS را تحت تأثیر قرار می‌دهد. ما نسخه‌های جدیدی