WHMCS فارسی

دموی آنلاین

OAUTH برای POP3/IMAP: وارد کردن ایمیل در WHMCS 8.1

OAUTH برای POP3/IMAP: وارد کردن نامه در WHMCS 8.1 و بعد

یکی از ویژگی های عالی در سیستم پشتیبانی WHMCS، امکان پاسخ دادن به و در صورت فعال بودن، باز کردن تیکت های پشتیبانی از طریق ایمیل است. بلیط‌ها هر بار به بخش صحیح می‌روند، و هم مدیران WHMCS و هم مشتریان شما از یک تجربه بلیط پشتیبانی آسان‌تر لذت می‌برند. همه اینها از طریق دو ویژگی مشابه امکان پذیر است: لوله گذاری ایمیل و وارد کردن ایمیل.

لوله کشی ایمیل و وارد کردن ایمیل

در WHMCS، لوله‌کشی ایمیل از سیستمی از ارسال‌کننده‌های ایمیل برای هدایت یا «لوله‌سازی» ایمیل‌های ارسال شده به یک آدرس خاص به WHMCS استفاده می‌کند. رابط دپارتمان های پشتیبانی یک فرمان لوله ساده برای این کار ارائه می دهد. برای راه اندازی آسان می توانید آن را کپی کرده و در رابط ارسال ایمیل کنترل پنل خود جایگذاری کنید. به همین دلیل، اگر از cPanel استفاده می کنید، معمولاً توصیه می کنیم از لوله کشی ایمیل استفاده کنید، که شامل یک راه آسان برای راه اندازی ارسال کننده های ایمیل است. همچنین توصیه می کنیم از همان دامنه ای که WHMCS در آن نصب شده است ایمیل ارسال کنید.

در مقابل، وارد کردن ایمیل مستقیماً به منبع می رود. از رمز عبور یا اعتبارنامه OAuth 2.0 برای اجازه دسترسی به آدرس ایمیل بخش استفاده می کند. رابط بخش پشتیبانی شامل یک دستور cron برای وارد کردن ایمیل از آن حساب است. ما این روش را برای افرادی که از cPanel استفاده نمی کنند، ایمیل را از چندین دامنه وارد می کنند، یا می خواهند از OAuth استفاده کنند، توصیه می کنیم.

در WHMCS 8.1، پشتیبانی موجود برای POP3 و IMAP را افزایش دادیم تا وارد کردن نامه از طریق Gmail با استفاده از OAuth 2.0 را نیز در بر گیرد.

OAuth 2.0

یکی از ثابت‌های اینترنت این است که فناوری دائما در حال تکامل است. به عنوان بخشی از این، برخی از ارائه دهندگان نامه الزامات آینده را برای OAuth 2.0 اعلام کرده اند یا در حال حاضر به آن نیاز دارند. از احراز هویت نام کاربری و رمز عبور سنتی ایمن‌تر است و به شما کنترل بیشتری بر دسترسی به سیستم‌هایتان می‌دهد.

OAuth به جای اینکه فقط احراز هویت را انجام دهد، که مستلزم اثبات این است که شما همانی هستید که می‌گویید هستید، OAuth مجوز برنامه‌ای را که استفاده می‌کنید نیز انجام می‌دهد. وقتی وارد کردن ایمیل را راه‌اندازی می‌کنید، به‌جای ورود به سیستم Gmail، یک شناسه مشتری و Client Secret از Google (“مدارک اعتبار مشتری” خود) را در WHMCS وارد می‌کنید. WHMCS از این اطلاعات برای احراز هویت با Gmail و درخواست مجوز استفاده می کند. وقتی زمان وارد کردن ایمیل WHMCS می رسد، که با یک کار cron برنامه ریزی شده است، یک نشانه اتصال استفاده می شود که به WHMCS اجازه می دهد تا اقدامات لازم را بدون ذخیره نام کاربری و رمز عبور واقعی شما انجام دهد.

فقط با چند کلیک در Google Cloud Console می توانید مجوز را لغو کنید. به عنوان مثال، اگر به دلایلی اعتبار شما به خطر بیفتد یا باید آنها را تغییر دهید، استفاده از OAuth می تواند با حذف نیاز به تنظیم مجدد رمز عبور جداگانه برای هر برنامه ای که از آن استفاده می کند، در وقت و تلاش شما صرفه جویی کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مجوزها را لغو و سپس بازیابی کنید.

از آنجایی که ارائه‌دهندگان ایمیل نیازهای خود را اعلام کرده‌اند، بسیاری از کسب‌وکارها در حال تغییر هستند و سیستم‌ها را برای استفاده از OAuth به‌روزرسانی می‌کنند تا بعداً. از آنجایی که سیستم‌هایی که از به‌روزرسانی استفاده می‌کنید تا این امکان را فراهم می‌کنند، ایده خوبی است که از آن پیروی کنید و برای تغییرات آتی آماده باشید.

راه اندازی ایمیل وارد کردن در WHMCS

راه اندازی وارد کردن نامه با استفاده از OAuth به چند مرحله اضافی نیاز دارد. قبل از اینکه بتوانید بخش پشتیبانی خود را در WHMCS پیکربندی کنید، باید آدرس Gmail این بخش را ایجاد کنید و یک برنامه برای آن در Google Cloud Console ایجاد کنید. این به یک URL تغییر مسیر نیاز دارد که می توانید آن را در طول فرآیند ایجاد یا ویرایش یک بخش پشتیبانی در WHMCS بیابید (به زیر مراجعه کنید).


سپس، در حالی که وارد کردن نامه را در WHMCS تنظیم می کنید، باید از Client ID و Client Secret از برنامه خود برای پیکربندی احراز هویت استفاده کنید. هنگامی که WHMCS را به Google متصل می کنید، یک پنجره به شما امکان می دهد حساب مناسب را انتخاب کنید. کار واردات cron را راه‌اندازی کنید و آماده خواهید بود.

شروع کنید

برای شروع استفاده از OAuth 2.0 با وارد کردن نامه، باید به WHMCS 8.1 ارتقا دهید. علاوه بر این ویژگی، به تغییرات بزرگ دیگری مانند تم جدید بیست و یک برای WHMCS Client Area و حذف خودکار کاربر دسترسی خواهید داشت. برای ارتقا، نسخه جدید را از اینجا دانلود کنید یا برای استفاده از به‌روزرسانی خودکار، به Utilities > Update WHMCS در Admin Area بروید.

می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره راه‌اندازی وارد کردن ایمیل در وارد کردن ایمیل و راه‌اندازی وارد کردن POP3 با OAuth از طریق Google بیابید .

به اشتراک گذاری:

Twitter
WhatsApp
Email
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

تخفیف ویژه WHMCS
انتشار آخرین نسخه

جدیدترین اخبار و مقالات

مطالب مرتبط

WHMCS 8.8

WHMCS 8.8 منتشر شد

ما خوشحالیم که WHMCS 8.8 را برای دسترسی عمومی اعلام کنیم. این نشان‌دهنده پایان آزمایش پیش‌تولید است و WHMCS 8.8 اکنون نسخه توصیه‌شده برای همه